Nech sa nenaplní Maysky kalendár...

Autor: Peter Laťák | 2.1.2012 o 1:53 | Karma článku: 4,32 | Prečítané:  1140x

Čas Vianoc, čas zmierenia... Vianoce sú obdarené zvláštnym duchom. Počas vianočných sviatkov ľudia majú k sebe akosi bližšie. Počas Vianoc ľudia zabúdajú na nezhody a hádky a cítia sa viac ako bratia a sestry. Všetci sa cítia omnoho viac ako rodina nielen ako dedina.

realitarealitarealita

 

Pred polnočnou pred kostolom si zavše podáme ruky a zabudneme na problémy minulosti. Práve toto zmierenie, práve toto uvoľnenie z odpustenia a nanovozačaté priateľstvá prajem všetkým Vám, drahí Oravci. Každé Vianoce môžu byť našim novým začiatkom. Začiatkom krajšieho budúceho roku. A práve ten krajší, šťastnejší, úspešnejší, priateľskejší a bohatší rok 2012 Vám z úprimného srdca všetkým želám.

Rovnako Vám želám, aby ste počas týchto zasnežených sviatkov načerpali nové sily. Prajem Vám všetkým, drahí Oravci, aby ste si odpočinuli v kruhu svojich rodín po roku plnom snaženia a práce. Pretože viem, že Oravci sú usilovní národ. Prajem Vám všetkým, aby ste sa príjemne cítili v kruhu svojich príbuzných, priateľov a súrodencov, ktorí k Vám počas Vianoc zavítali. Prajem Vám všetkým, aby ste cítili teplo rodinného krbu.

Silvester, nový začiatok...

Silvester, posledný deň v roku 2011. Tento rok bol plný zmien, zmien nielen pre náš kraj, naše obce, ale i veľkých zmien pre celé Slovensko, ba dokonca rokom otriasajúcich zmien pre celú Európu. V obci Babín sa veľa zmenilo. Všetci tí, ktorým záleží na verejnom blahu sa snažili, aby to bola zmena k lepšiemu. A keď sa pozerám ako starosta na množstvo dotácií, ktoré sme dostali, tak mám pocit, že to bol pre obec Babín rok úspešný.

V štáte sa tiež veľa zmenilo, Slovensko sa posunulo bližšie k otvorenejšej vláde a rozhodlo sa kráčať čestnejšie, prajem mu, aby mu to vydržalo.

V Európskej únii sa veľa zmenilo, Grécko krachuje a nedávno nadobudnutá mena Euro možno krachuje s ním. Vytvorila sa nová dvojrýchlostná Európa a otriasajú sa aj Spojené štáty americké so svojim „pevným“ dolárom, Stredný východ cez Arabskú jar, Obama polapil Osamu a v Kórei zosnul ich „Stalin“. Jediný, kto na planéte vyzerá  ako tak hospodársky stabilný je prekvapivo červená Čína.Áno takýto bol rok 2011. Bol plný zmien, zmien spoločenských a hlavne ekonomických.

 

Dobre už bolo...

Ekonómovia, politici a vzdelanci v médiách hovoria, že rok 2012 neveští nič dobré. Predpokladá sa prehlbovanie ekonomickej krízy a ďalšie uťahovanie opaskov. Preto sa musíme aj v obecných rozpočtoch Oravských obcí pripraviť na pokračovanie úsporných krokov, tak ako v minulom roku.  Avšak mňa ako Oravca napĺňa nádejou poznanie, že Orava je krajom horalov, a horali počas celej svojej histórie dokazovali, že sú telom i duchom silní a dokážu prekonať útrapy vojen, kríz a hladomorov. Viem, že Orava prekoná čokoľvek, čo osud na ňu zošle. Šťastný nový rok Orava!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?